We are here for good

We are your protection against eavesdropping

Corporate Profile


INFORMATION SECURITY

There is several ways to attack critical information through electromagnetic means such as TEMPEST (spying on hardware emissions) or eavesdropping attacks through RF Bugs or manipulated mobile phones. ETS-Lindgren provides Information Security Solutions such as protected meeting rooms or TEMPEST protected rooms to both governmental and commercial customers.

EAVESDROPPING PROTECTION
Apart from the original RF bug there is a wide range of possibilities such as manipulated mobile phones or other wireless devices to attack on critical information through electromagnetic transmission. Our information security shielding blocks all undesirable electromagnetic transmission paths, whether from antenna or cable. The transmission of RF signals (e.g. bugs, mobile phones) from the inside to the outside of the room and the other way round will be prevented.

Our shielding solutions provide you with a secure meeting environment for confidential discussions. ETS-Lindgren offers a wide range of solutions that can be customized according to architectural and security requirements with a shielding effectiveness from 60 to 100 dB. Besides an integrated shielding system our eavesdropping protected rooms can include acoustic insulation, finishing and decoration as well as access control, air conditioning and media equipment.

Shielded Meeting room
PROTECTION FROM COMPROMISING EMANATIONS / TEMPEST
Compromising emanations or TEMPEST are referring to spying on information systems through leaking emanations, including unintentional radio or electrical signals. With special receiving equipment critical data can be received outside of the facility. Data centers or server rooms that process confidential data can be protected from information loss by the installation of RF shielded rooms. The level of necessary protection relates to the location of the room in the compound. Our shielded rooms prevent effectively this compromising radiation from transpiring. Our standard tempest rooms are compliant to NATO/BSI requirements and provide a shielding effectiveness of 60 dB.

Laser Beam Eavesdropping

Laser Beam Odpočúvania - sci-fi chyby?

V roku 1988, novinové správy o laserovým lúčom odpočúvania pozametal krajine. Naši klienti sa báli. Ak sa chcete dozvedieť, ako presne strach by mali byť, sme vybudovali laserový lúč odpočúvania systém a vykonali sériu experimentov. Nasledujúca správa pre klientov, je výsledkom týchto experimentov.

Odpočúvať z diaľky, jednoduchým ukázala na okná. Myšlienka je lákavé pre niektoré, desivé ostatným.

Spravodajská médiá správy o práve takého odpočúvacie zariadenie, založené na technológii laserového lúča, ktoré boli v obehu už nejakú dobu. Litánie nárokov "... môžete počuť na míle ďaleko," a zložené pohľadávok z "... cez zavreté okná," vrcholí coda "nikto nie je v bezpečí."

Rovnako ako videnie okuliare X-ray komiksu slávy, odpočúvanie nároky laserový lúč majú tendenciu byť prehnané. Ale rovnako ako koncept X-Ray vízie, laser počúvanie možno vykonať so správnym vybavením a podmienok.

A Century Old vynález.

26.dubna 1880 - Alexander Graham Bell & Sumner Tainter oznámiť svoj vynález - Photophone. Zvuk je prenášaný na odrazených lúčov na vzdialenosť 213 metrov. Oni tiež vyhlasujú, "to môže prenášať skladby s veľkou čistotou tónu." Ide o predchodcu CD, DVD, z optických vlákien telefónneho prenosu a diaľkovým odpočúvania.

Fyzika 101 (zjednodušená)

Zvuk sa prenáša vibrácie. Keď hovoríte, môžete vibrovať vzduch. Vzduch, podľa poradia, zavibruje všetko, čo kontakty. Niektoré objekty, napr. okná a zrkadlá, vyzdvihnúť vibrácie veľmi ľahko. Keď laserový lúč zasiahne taký objekt, to vibruje tiež, ako to odráža a pokračuje v jeho cestu. Odrazený vibračný lúč môže byť dodané; elektronicky spracované; a potom sa počúval. V kontrolovaných podmienkach, veľmi kvalitný zvuk môžu vymôcť.

Fyzika 202 (reálny svet, skutočné problémy)

Skákacie neviditeľný laserový lúč z okna, a snaží sa chytiť odraz, je trochu ako hrať 3-D biliard - so zaviazanými očami. Zábava sa zvyšuje exponenciálne so vzdialenosťou od cieľa. Ako by to neznamená, že príjem dosť ťažké ..., tým väčší je uhol dopadu, tým väčšia je deformácia prijatého zvuku.

Všetky zvuk bude vibrovať okno. To zahŕňa vnútorné rozhovory, rovnako ako vonkajšie zvuky (osobné, nákladné, vtáky, etc.). Audio zariadenia pre spracovanie laboratórium môže zmierniť tento účinok, do určitej miery. Zistili sme, v prípade, že vonkajší hluk je tak hlasno, ako rozhovor vnútorné audio techniky spracovania sú marginálne pomôcť.

Odráža lúč off interiéru miestnosti objektov pomáha znížiť vonkajšie zvuk však lúč výpadku napájania s každou tabuľu skla, že prechádza. To znižuje efektívne pracovnej vzdialenosti a zvyšuje počet odrazených lúčov, s ktorými sa treba vyrovnať. Silné sklo a termo-tabule skla, ako je používaný v kancelárskych budovách, nevykonáva zvukové vibrácie, rovnako ako tenké rezidenčné tabuľového skla.

Air termika, prach, vietor, hmla a dážď narušiť laserové lúče. Čím väčšia je dĺžka nosníka, tým väčšie je narušenie. Vietor prostredníctvom laserového lúča, sme zistili, vzniká hluk podobný kakofonii leteckých motorov.

Laserový lúč (jeden dostatočne výkonný pre profesionálne odposluch) je neutrónovú bombu ekvivalent ostrú tyč v oku. Obaja môžu oslepiť vás, ale laser opúšťa postavenie očí. Oslepujúci byť predmetom dohľadu nie je najlepší spôsob, ako zabezpečiť pokračujúce prúd informácií zatiaľ čo zostane bez povšimnutia. Počas našich testov sme použili ochranné okuliare.

Aktualizovať

Boli vykonané Pokrok v oblasti spracovania signálov od roku 1988, sa však, že problémy uvedené vyššie fyzikálne zostávajú.

Zvážte pokuse o použitie laserového odpočúvania v podnikateľskom prostredí. Tučné, dvojitá okenné sklá (ktoré nemajú otvárať). Loud hluk z ulice. Málo príležitostí čeliť cieľovej okno v pravom uhle. Musí existovať lepšie spôsoby, ako odpočúvať a špionážne, "Počul som, že povedal. K dispozícii sú.

Laserový lúč nie je vaša najhoršia (alebo iba) nepriateľ. Keď príde na svoje súkromie a bezpečnosti informácií, aby sa vaše vyhliadky komplexné. Neprehliadnite špionážne techniky dlhoročné - ako sú vlámania, pohlavie a vydierania.

Budúcnosť

Odposluch-od-diaľky technológií, ako laserový lúč, mikrovlnnou rúrou, bude ultra-širokopásmový lepšie s vekom. Nemáme zľava je. Naši klienti vedia túto tému má našu veľkú pozornosť, a budeme aj naďalej držať je informovať o novom vývoji - s reálnou perspektívou.

Čo prinesie budúcnosť?
Zachytávanie mozgových vĺn príde na myseľ ...
alebo, bolo to, že niečo, čo si myslel práve teraz?

Beat the Beam

Ak máte aj naďalej podozrenie pokus o laserový lúč odpočúvania je robený proti vám, brániť sa ...

• Držte dôverné rozhovory v miestnosti bez okien.
• Umiestnite rádio proti oknu a zatvorte závesy, alebo
• Nainštalujte generátor bieleho šumu na okennú tabuľu.
• Samozrejme, nie diskutovať o svoje podozrenie v cieľovej oblasti.
• Obráťte sa na profesionálne Information Security Consultant pre ďalšiu pomoc. Vaše problémy sú rozsiahlejšie, než si myslíte.

Laser Beam Odpočúvanie - Dnes

Je na čase aktualizovať naše názory na laserového lúča odpočúvania. Aj keď to nie je úplne praktické, ale ako každodenný amatérsky alebo obchodné úrovne špionážne nástroj, pokroky sú vykonávané.

V minulom roku, výskumníci z univerzite Bar-Ilan (Ramat Gan-, Izrael) a Universitat de Valencia (Burjassot, Španielsko) vyvinuli nový spôsob, ako vnímať zvuk vzdialene pomocou laserového lúča.

Ich výskum papier s názvom: "Súčasné diaľkové ťažba viacerých zdrojov reči a srdce bije zo sekundárnych fliačky vzoru" a autori sú: Zeev Zalevsky, Jevgenij Beiderman, Izrael Margalit, Shimshon Gingold, Mina Teicher, Vicente Mico, a Javier Garcia.

Na rozdiel od klasického laserového lúča odpočúvanie, nová metóda nespolieha na interferometra alebo reflexné Diaphram, ako okno. Jeden laserový lúč je zameraný na objekte, ktorý má byť monitorovaný (a osoba a mobilný telefón boli použité v týchto testoch).

Medzi fliačky, ktoré sa objavujú v out-of-zameranie obrazu objektu sú potom sledované. To poskytuje údaje, z ktorých spektrogram alebo zvukový signál môže byť postavená.

Nastavenie je základná.

Laser osvetľuje malú plochu na objekte a bežný digitálny fotoaparát zachytí scénu. Objektív fotoaparátu je rozmazané. To vytvára vzor, ​​ktorý nemá náhodne nezmení, keď sa objekt pohybuje. Obraz kamery je spracovaný, výpočet posun vzoru políčko od políčka.

.

Copyright © 2016 Market.sk Enterprise All rights reserved " The English version of the site" .," Slovenská verzia stránky "

Powered by Market.sk Slovak